stargreenovi stránky

zdarec vítejte na mé stránce je tu pár různích zajímavích rubrik

RUNESCAPE questy 2

ernest the chicken

Start: Veronica, před Draynor Manor

Potřebný předmět: lopata (tu lze najít ve Faladoru v domku poblíž zahrady)

Veronica vás požádá o nalezení jejího milence Ernesta, ten se zatoulal do Draynor Manor a pobývá tam nějak dlouho. Běžte do domu a uprostřed místnosti jsou velké schody, těmi se dostanete do prvního patra, hned kousek od těchto schodišti jsou točité schodiště do dalšího patra. Najdete tam vědce Oddensteina, který přeměnil Ernesta na kuře. Nemůže ho přeměnit zpět, neboť mu chybí několik součástek a vašim úkolem je samozřejmě najít. Jsou to tyto předměty: pressure gauge, rubber tube a oil can.

a) Rubber Tube a pressure gauge

Od Oddensteina slezte po točité schodišti dolů, v prvním patře v jedné místnosti najdete na zemi Fish food, seberte je, pak velkými schodišti dolů. U jednoho z rohu místnosti najdete pokoj s čarodějnici, na zemi se nalézá láhev jedu. Přednimi dveřmi se nemůžete dostat ven, ale je tu postranní místnost s kýblemi a dalšími vecmi, dokonce i lopatou, tak tam jsou dveře ven. Až se dostanete ven, tak v jihozápadní části od domu je fontána, prozkoumejte je a zjistite, že tam plavou piraňe, použijte Fish Food s jedem a hoďte namíchaný přípravek do fontány, ryby zahynou a můžete bezpečně sebrat Rubber Tube.

Když jste venku, tak obejděte dům, dokud nenaleznete hromadu kompostu, použijte lopatu a získáte klíček. S klíčkem zpět do domu a v přízemí je místnost s kostlivcem, použijte klíč a zabte kostlivce, Pressure Gauge seberte po jeho likvidaci. 

b) Oil Can

 

V domě je místnost s knihovnou, jděte tam a prohledejte Bookcase, otevře se vám tajná chodba do další místnosti, tam je žebřík do sklepa. Teďka začíná mini hádanka, ve sklepě jsou páky, musíte je zatáhnout ve správném pořadí aby se otevřela místnost s Oil Can.

  • zatáhnout za páku A a B, projděte severovýchodními dveřmi
  • zatáhněte za páku D a běžte dveřmi naproti páky C, pak jižními dveřmi
  • jste zpět v počáteční místnosti, znovu dejte A a B a pak severzápadními dveřmi, západní dveře a pak severní dveře
  • zatáhněte za F a E, otevřete východní dveře a znovu východní dveře
  • páka C, severozápadní dveře a západní dveře
  • páka E, východní dveře, jižní dveře a znovu jižní dveře
  • jste zpět na začátku, běžte k západním dveřím a projděte jimi k Oil Can

Vraťte se zpět k Oddensteinovi a předejte mu předměty.

goblin diplomacy

Start: jeden z generálů v goblinní vesnici na severu od Faladoru

Předměty: 3 goblin armor, oranžová a modrá barviva a 200 gp

Shánění věcí

Armor se získává ze zabitých goblinů, potřebujete jich 3, takže můžete začít vybíjet ve vesnici gobliny a až získáte 3 brnění, tak můžete shánět pro změnu barviva. Barvivo vyrábí čarodějnice Aggie v Draynor Village. Pro získání modré barvy bude nutné 2 woad leaf, oranžová barva se získá smícháním červené, bude zapotřebí 3 kousky redberries se žlutou, 2 kousky cibule.

Než budete cokoliv shánět, tak nejdřív zajděte za Aggie do Draynoru a zeptejte se ji ohledně barviva, důležité je zeptat se na modrou barvu, která vyžaduje woad leaf, tu má k dispozici zahradník Wyson ve faladorském parku. S touto informaci se dejte do Faladoru k parku a tam si kupte 2 lístečky za 20gp, pokud hodláte smlouvat na 15 gp, tak zaplatíte za obě lístečky 30 gp. Červená barviva se získává z redberries, ty se dají najít podobně jako v questu Romeo a Julie před jižními hradbami Varrocku. Žluté barvivo se získává ze 2 cibulek (onion), tuto zeleninu můžete najít na severu od vesnice Rimmington, kde jsou cibulkové pole. Potřebné předměty doneste Aggie a za malý obnos peněz vám vyrobí příslušné barvivo. Oranžové barvivo získáte smícháním červené a žluté.

Použijte modré barvivo na jedno brnění, dále oranžové na druhé a 3. brnění neobarvujte. Vraťte se do vesnice a ukažte nejdříve oranžové brnění a pak modré brnění, obě se generálům nelíbí. Zkuste neobarvené brnění a to se oběma líbí a vy dostanete za pomoc generálům patřičnou odměnu.

knight sword

Start: Squire ve White Knight Castle ve Faladoru

Požadavky: 10 lvl mining a 10 lvl cooking

Předměty: redberry pie a 2 železné cihly

Squire ztratil meč svého pána, pokud se to dozví Sir Vyvin, tak pro bude mít Squire problémy a to určitě nechcete, proto mu slibte pomoc. Problém je ten, že zdobený meč, který vlastní, nebo spíše vlastnil Vyvin byl vykován starodávnými trpaslíky, kteří nejsou v okolí.

Vydejte se do varrocké knihovny za Reldem, který by mohl vědět něco o těchto trpaslících. Dozvíte se, že mají rádi redberry pie a posledním žíjícím trpaslíkem, který umí vykovat tento meč se nachází na jihu Port Sarimu. Předtím než se vydáte za Thurgo je nutné mít redberry pie.

Postup výroby redberry pie: bude nutné mít pie dish, mouku, 2x redberries, džbán vody. Pie Dish můžete sebrat v zámecké kuchyni ve Varrocku, redberry se nacházejí v jižních hradbách (viz. mapa v Questu Romeo a Julie), džbán lze koupit v General Store a stači naplnit vodou, postup výroby mouky nemusím říkat, stačí se podívat na quest Cook´s Assistant. Smíchejte dźbán vody s hrncem mouky, ve výběrovém menu zvolte PASTRY.Pastry použijte na pie dish, pak následně redberry. Polotovar upečte na plotně.

Vydejte se za Thurgo, ten samozřejmě nebude jevit zájem vám pomoc, dokud mu nenabídnete Redberry pie, dejte mu to a promluvte s nim o zdobeném meči. Thurgo vyžaduje obrázek toho meče.

Vraťte se zpět k Squire a zeptejte se ho, jestli není někde obrázek toho meče. Obrázek se nachází v poličce v pokoji Sira Vyvina. Vydejte se do 3. patra, kde najděte pokoji Vyvina, ten samozřejmě vám nedovolí se hrabat v jeho věcech. Pokud je uvnitř pokoje, tak otevřete dveře a počkejte až vyleze ven a zavřete za sebou. Hledaný obrázek je v poličce (cupboard) poblíž dveří. Vraťte se zpět za Thurgo, ale předtím si připravte 2 železné cihly, brnění a jídlo (dle combat level) a krumpáč, budete muset proběhnout mezi 57 lvl monstry, takže se na to patřičně vybavte na boj ani nedojde.

Po předání obrázku Thurgo potřebuje 2 železné cihly a bluerite. Bluerite se dají těžit v ledové jeskyni (Ice Cave). Podle mapy se vydejte do jeskyně. V počátcích tam budou zlodějové, pak piráti a krátkou chodbou přes Hobgobliny se dostanete do ledové části jeskyně.

Pokud máte combat level 115, tak není problém dojít k bluerite :), ale budu předpokládat, že máte slabší combat level. Na obrázku je vidět bezpečná zóna, kam na vás ICe Warrior nemohou, zkontrolujte jestli máte 50-60% energie na běh. Pak proběhněte dle obrázku a další post.

Z tohoto místa je to kousek do Bluerite ore.

Abyste měli klid při těžbě, tak tu máte bezpečné místo za krápníkem, kam na vás ICe warrior nemůže. Vykopejte 1 bluerite ore a utíkejte za Thurgo. Předejte mu iron bary a bluerite ore a vyková vám meč. S mečem zpět k Squire a budete patřičně odměnění.

pirate s treasure

Start: pirát Redbeard Frank před hospodou v přístavu Port Sarim

Předměty: white apron (bílou zástěru lze koupit ve Varrocku v obchodě s oblečením) a 120 gp.

Pirát vám prozradí poklad, pokud mu donesete láhev rumu z Karamje. Odjeďte lodi na Karamje, cesta vás bude stát 30 gp. Až se dostanete na ostrov, tak zajděte do místní obchod, kde kupte láhev rumu, problém ale bude s dovážením do pevniny, neboť je zákaz převoz této komodity do Asgarnie. Pokud hodláte odplout lodi do pevniny a budete mít rum u sebe, bude vám při osobní prohlídce zabaven.

Běžte do chatrče poblíž mola, najdete tam Luthase, který vlastní banánovou plantáž. Požádejte ho o práci a budete muset nasbírat 10 banánu a dát je do bedny před jeho barákem. Promluvte si s nim a dozvíte se, že banány jsou určeny obchod s jídlem v Port Sarimu a že Luthas se zná s celníci na mole a neprohledává jeho zboží. Vložte rum do bedny s banány a odjeďte zpět na pevninu. V Port Sarimu zajděte do obchodu s jídlem a požádejte o práci, majitel zrovna hledá zaměstnance, ale požadavek je White apron, oblečte si to a promluvte s majitelem a budete moct jít vzadu do skladiště. Tam prohledejte bednu s banánem a získáte láhev rumu.

Flašku odneste pirátovi a řekne vám, kde hledat poklad a dostanete klíč od truhly. Vydejte se do Varrocku k hospodě Blue Moon Inn, hospoda se nachází poblíž jížní brány do města. Ve druhé patře hospody najdete truhlu, otevřete a zjistíte, že poklad tam není, ale indicie, která značí, že se poklad nachází ve Faladoru. Vyjdete se tam a ve Faladorské zahradě najdete toto místo na obrázku:

Pro vykopání pokladu je nutné mít lopatu, kteoru najdete poblíž zahrady v jednom domě, vykopete v místě kde stojí moje postavička a získáte malou sumičku peněz do začátku.

prince ali rescue

Potrebné vlastnosti: žiadne

Potrebné predmety: soft clay, bronze bar, 7 balls of wool, yellow dye, 1 ashes, pot of flour, jug of water, redberries, pink skirt, 3 beers, rope, 200 gp (orientačne).

Odmena: 700 gp, colnica medzi Lumbridge a Al-Kharidom je zadarmo.

Kde získať predmety:

Soft clay získate tak, že si v nejakej bani naťažíte clay, (stačí jeden), a následne ho namočíte do jug of water, ktorý získate tak, že v General store kúpite prázdny Jug, ktorý použite na fontánu. Následne ich v batohu spojte (use).

Bronze bar získate, ak si naťažíte jeden copper a tin, a potom s nimi prídete k peci (furnace) ktorá je napríklad v Lumbridge.

Balls of wool, tak tie získate ak si najprv kúpite v GS nožnice (shears) a nájdete ovce (kúsok od Lumbridge). Seden ich ostrihajte, a potom zaneste wool (vlnu) do zámku v Lumbridge, kde v druhom poschodí ich použijte na spinning wheel.

Pre yellow dye si musíte opatriť 2 onions (cibule, sú na poli pri Rimmingtone),  nejaké prachy, a hurá k čarodejnici Aggie (Draynor Village). Tam sa spýtajte na yellow dye, ktoré vám potom dá. Pivá (beer) môžete kúpiť v akejkoľvek krčme za 2 gp.

Pink skirt si môžte kúpiť vo Varrocku  pri námestí v obchode zo šatami).

Rope získate od Neda, ktorý sídli v Draynore (za 4 balls of wool).

Pot of flour- kúpte si pot, a odtrhnite pár stebiel obilia (kúsok od Lumbridge) a s tým chodťe do Windmillu, (tam kde je obilie)...kde chodťe úplne nahor, kde dajte obilie do toho stroja. Potom zatiahnite za páku, a zbehnite dole, kde kliknite na múku, ktorá je v zásobníku.

 

Postup:

Quest začína u Hassana v Al-Kharidskom zámku, kde s ním pokecajte (Can I Help You? Atd.). Po konci rozhovoru zájdite za Osmanom, špiónom ktorý je hned pred hradom. Pokecajte s ním a ten vám povie že máte zájsť za Leelou, ktorá sídli v Draynore. Tak bežte za ňou, prechádza sa popri väzení ktoré je pri Draynore. Pokecajte, a dajte druhú možnosť. Potom zoberte redberries, pot of flour, ashes a jug of water a šup za Aggie, a tam si nechajte urobiť make-up pre princa. Až skončíte, chodťe za Nedom (Draynor), ktorý vám za 3 balls of wool urobí paruku. Tú použite na paruku. Teraz si zoberte rope, paruku, pink skirt a csoft clay a hurá do väzenia. Vbehnite tam, a ak za vami pôjde stráž (pozor, ak máte slabšiu postavu, sú 25 lvl), schovajte sa za škripec (prípadne sa odhláste a znova prihláste alebo skúste iný world.) a počkajte až odídu. Pokecajte s Lady Keli, na otázky odpovedajte nasledovne: prvá možnosť, druhá možnosť, tretia možnosť, potom Could I see the key? a nakoniec Could i touch the key for a moment? a kľúč použite na soft clay. Tento odtlačok zaneste Hassanovi spolu s bronze barom, a nechajte si od neho urobiť kópiu. Potom zase do väzenia, kde si najprv zoberte od Leely kľúč. Potom vbehnite do väzenia a pokecajte so strážcom Joeom. Najprv sa ho opýtajte „Tell me about the life of a guard?“, a potom „What did you want to be...“, čo ho nas...rdí, tak dajte „Chill out, ...“, potom „So what do you buy with these grat wages?“, a nakoniec mu dajte pivo, druhé a tretie. Až sa opije, tak zvážte lady Keli, odomknite väzenie, dajte kec s princom a dajte mu pink skirt, paruku a make-up. Potom už len k Hassanovi do Al-Kharidu pre odmenu. Voilá, quest hotový ;).


shield of arrav

Start: knihovna ve varrockém hradě, promluvit si s Reldo a najít knihu s titulem: The Shield of Arrav (By A R Wright).

Předměty: 100 gp, kromě peněz bude nutné mít u kamaráda, nejlépe někoho, komu můžete důvěřovat.

Po přečtení knihy je nutné se rozhodnout, ke kterému klanu se přidat. S partnerem se dohoněte, kdo ke komu půjde.

>>>>>>Phoenix gang

Pro vstup do Phoenix si promluvte s Reldo, zeptejte se ho na gang Phoenix, ale neví o tomto gangu nic. Běžte na varrocké náměstí a promluvte si s obchodníkem kožešin Baraek, za 20 gp vám řekne, kde se nachází gang. Sídlo tohoto gangu je ve VTAM corporation (viz. mapa), ve sklepě pak najdete Stravena, promluvte si s nim a dostanete úkol, zabít Johnny the Beard v Blue Moon Inn. Vydejte se do blízké hospody a zabte Johnnyho. Vraťte se zpět ke Stravenovi informovat o danou událost, dostanete za odměnu klíč a můžete vejít do sídla Phoenixu. Truhla s half shield najdete v jedné z místnosti. Klíč si schovejte a předejte svému partnerovi.

>>>>>>>Black Arm gang

Promluvte si s Trampem a řekne vám o Black Arm sídlo. Běžte dle obrázku ke Katrině, promluvte si s ni a je nutné si získat důvěru. Máte zabít Phoenix master of arms. Zajděte za svým partnerem pro klíč, kousek od VTAM corp na východě je zamčený barák, otevřete klíčem a běžte do horního patra. Tam najdete chlápka, kterého zabte, seberte kuše a dejte je Katrině. Nyní můžete jít v sídlo Black Arm do horních pater, kde najdete poličku s druhým Half Shield.

Finále

Se svým kámošem se setkejte a je nutné, abyste tomu druhému (popřípadě naopak) dali half shield. Ten který má obě kousky spoji dohromady a spolu běžte za kurátorem (viz. mapa), od něho dostanete 2 certifikáty. 1 si nechte a druhý dejte kamošovi. Pak stači dojít za králem ve varrockém hradě a budete odměnění. 

dragon slayer (hard quest)

Start: Guild master v Champion guildu

Požadavky: 32 quest pointů a schopnost zabít 83 level Green Dragon a Lesser Demon

Předměty: 3 plank (prkna), 90 ocelových hřebíků, kladivo, 2000 gp, lobster pot, unfired bowl, wizard mind bomb, silk (hedvábí), 10000 gp nebo schopnost telegrab.

Potřebný level a skill: jde o nejtežší quest ve free, proto byste měli být na dragon slayer připraveni. Rozhodně si pořidťe vše runové co jde (helma, legs, rune scimitar), adamantové brnění a v ruce antidragon shield (dostanete během questu). Rozhodně byste tam neměli jít se slabou postavou, proto minimálně +50 level ve všech combat skillech ať máte zaručený úspěch.

V guildě championů vám na dotaz, zda tu mají Rune Plate vám řekne že nemají, kupodivu.

Odkáže vás na Oziacha, toho najdete v malé chatrči ve vesnici Edge Ville. Aby vám prodal Rune plate, tak musíte prokázat odvahu, musíte zabít draka Elvgara. Cesta do jeho brlohu není snadná, je nutné získat mapu kde tato bestie sídlí. Před odchodem vám Oziach předá klíč do Melzar Maze.

1) část mapy - Melzar Maze

 

Před vstupem do Maze si připravte jídlo a výzbroj pro boj s 83 lvl démonem. Klíčem od Oziacha se dostanete dovnitř. tam zabijejte krysy dokud nevypadne červený klíč. Okolo vás je několik červených dveří, pokud  otevřete špatný dveře, tak přijdete o klíč a dostanete se vem z bludiště.

 Správné červene dveře jsou tyto.

V dalším patře opět likvidací monster dostanete oranžový klíč, správné dveře jsou na obrázku.

Podobně jako v předchozí části, správné dveře jsou na obrázku.

 

Další cesta již není problémová, takže se dostanete k Melzarovi, kterého zabte, pak o kousek dál na vás čeká Demon, i toho zabte a vypadne z něho zelený klíč, těmi otevřete dveře. V truhle pak najdete první díl mapy.

2) část mapy - Poustevník

Před příchodem za poustevníkem si připravte tyto věci:

Lobster pot - koupíte v Port Sarimu v obchodě s rybařským náčiním

Silk - koupíte od prodavače hedvábí v Al Kharid / vo Varrocku v obchode s oblečením

Wizard Mind Bomb - k sehnání v hospodě ve Faladoru

Unfired Bowl - natěžte si clay, nalijte na clay džbán vody a béžte k hrnčířskému kruhu (například v Barbarian Village), kde vyrobte bowl.

Běžte na severu od Faladoru do Ice Mountain, kde najdete Poustevníka, od něho dostanete hádanku. Se všemi věcmi běžte do Dwarven Mine, v dole je jediná zamčená místnost, tam pokud máte všechny předměty mse vám otevřou dveře, uvnitř je truhla, která obsahuje požadovaný díl mapy.

3) část mapy - Goblin Wormbrain

Nejsnadnější část mapy, pokud nemáte 33 mage, tak si připravte 10000 gp. Bežte do Port Sarimu, kde je goblin ve vězení, promluvte si s nim a chce za poslední díl mapy 10000 gp. Pokud máte 33 mage, tak ho magii nebo lukem zabte a mapu telegrabněte, jinak mu dejte 10000 gp.

4) Odjezd na Crandor

Tímto už máte všechny 3 díly mapy a můžete je spojit dohromady. V dalších částech si připravte kladivo, 3 prkna, 90 ocelových hřebíků a 2000 gp. Prkna se dají sehnat ve wildu level 19 v Graveyard, tam se generuji, hřebíky si musíte vyrobit sami, nebo dejte svému kamarádovi ať je za vás vyrobí. V Port Sarimu je Klarence, stojí na molu a prodá loď za 2000 gp, kupte ji, ale má to nevýhodu, v lodi je mega díra. Bežte do podpalubí a použíjte prkna na díru. Dále je nutné sehnat kapitána, toho najdete v Draynor Village a je to starý námořník Ned, tomu dejte mapu ostrova.

Než odplujete na Crandor, je nutné se na boj připravit. Oziach vám určitě řekl, že antidragon breath shield najdete v Lumbridge, tak se tam vydejte a u Duke Horacio si tento štít vyžádejte. Na sobě byste měli mít: rune full helm, adamant plate, rune legs, amulet of strenght nebo amulet of power, antidragon shield, rune scimitar.

Výbava: jídlo nejlépe swordfish, pokud na ně nemáte, postačí i lobstery, dále teleportační runy, pokud dojde na nejhorší.

Pokud máte vše připravene, vyražte do Port Sarimu, v lodi na vás čeká Ned a stačí s nim pokecat a odveze vás do Crandoru. Loď ztroskotá, vydejte se jedinou cestou podél ostrova do jeskyně, cestou se střetnete s Lesser Demony. Uvnitř ostrova je za kleci Elvgar, běžte dovnitř a zabte ho. Antidragon breath shield vás chrání před jeho ohnivým útokem, bez tohoto štítu budete dostávat rány 25-35, takže není moudré si tam brát obouruční zbraň. Po jeho zabití budete přesunutí ven a dostanete hromadu zkušeností a také schopnost nosit runové brnění.

 Poznámka: Po skončení questu prejdite stenou na juhu chodby (push wall) pre sprístupnenie ostrova Crandor nastále.

 

28.05.2009 06:42:35 - grand: až nato že quest návody nevymejšlíš tak dobrý

chtěli byste member questi

ano please (47)
 

ano (22)
 

nevim (15)
 

jemito jedno (17)