stargreenovi stránky

zdarec vítejte na mé stránce je tu pár různích zajímavích rubrik

rune scape

cook s assistant

Zadavatel: kuchař na hradě Lumbridge

Předměty: hrnec (pot) a vědro (bucket) 

Zisk: 1 quest point a 300 Cooking XP

Běžte za kuchařem na hradě a budete požádání o přinesení několika ingrediencí. Jsou to hrnec mouky, vědro s mlékem a vajíčko. Začneme s moukou. Běžte na severu, kde jsou obilné pole, seberte aspoň jeden klas (grain) a o kousek nahoře je pak mlýn. V mlýně vylezte úplně nahoru, kde hoďte klasy do stroje, pak zatáhněte za páku, která provede drcení obilnice. Slezte dolů a použijte hrnec na hromadu mouky, která se tam nahromadila.

Mléko se obstarává snadněji, na severovýchodě přes mostík se pasou krávy. Jedna z nich dává mléko a má označení Diary Cow, použijte na ni vědro.

Vajíčko lze najít po severní cestě, kde je farma.

Všechny přísady doneste kuchaři a budete odměnění.

doric s quest

Zadavatel: trpaslík Doric, na severu od Faladoru

Předměty: 6 clay, 4 copper a 2 iron

Doporučeno: aspoň 15. mining level

Zisk: 600 gp, 1300 XP do mining a možnost používat jeho kovadlinu

Doric se nachází na severu od Faladoru, pokud za nim zajdete a pokusíte použít jeho kovadlinu, tak dostanete od něho vynadáno. Promluvte si s nim a dostanete quest. Máte mu přinést několik kousků surovin.

Začneme s hrčířskou hlínou (clay), tu můžeme najít například v dolech poblíž vesnice Rimington, kde je to relativně bezpečné, podobně i tam najdete měď (copper) a železo (iron). Ke kopání železa potřebujete aspoň 15. level, pokud toto nemáte, tak buď cvičte, nebo požádejte zkušené hráče o 2 kousky železa. Možná se někdo takový ochotný najde. Aź získáte potřebné suroviny, tak běžte za Doricem, kde mu předejte a dostanete slušnou odměnou.

imp catcher

Start: Wizard Mizgog ve Wizard Tower ve 3. patře

Mizgog vám řekne, že impové mu ukradli 4 magické kuličky a vašim úkolem je získat zpět. Impové najdete všude po runescape, ale nejlepším místem na jejich lov je u jižní brány města Falador.

Červená tečka značí výskyt impů.

Stačí dojít napříslušné místo a začít vybíjet impy, padají z nich různé zbytečnosti a někdy i magické kuličky. Těch musíte sesbírat 4, ale ne stejného druhu, musíte získat žlutou, bílou, červenou a černou. Získat všech 4 různobarevné nebude hned, takž mějte trpělivost. Až je získáte, tak je odneste zpět Mizgogovi a budete odměnění XP do magie a náhrdelník zvyšující přesnost útoku.

the restlerss ghost

Start: Father Aereck v Lumbridgeském kostele

Aereck vám řekne o duchovi, který straší na hřbitově, úkolem pro hrdiny je tento problém vyřešit. Ducha najdete v malé kryptě na hřbitově kousek od kostela. Pokuste se promluvit s duchem, ale neporozumíte mu, zajděte za Aereckem a ten vám řekne, že je nutné mít Ghostspeak amulet. Tento amulet vám na požádání dá father Urhney.

Father Urhney se nachází v lumbridgských bažinách (viz. červená šipka), od něho dostanete požadovaný amulet. Běžte s nasazeným amuletem za duchem a ten vám poví, že mu někdo ukradl lebku a musíte ji navrátit zpět do jeho krypty. Běžte do Wizard Tower, ve sklepě se Seridorem je místnost kde na zemi leží lebka, seberte ji a objeví se 13 lvl skeleton, zabte ho a lebku odneste zpět do krypty, kde je uložte.


romeo and juliet

Zadavatel: Romeo stojící u fontány uprostřed Varrockého náměstí

Předměty: Rukavice

Zisk: 5 quest pointů

Promluvte s Romeem (nebo vás zastaví a začne se vás ptát, jestli jste neviděli Julii) – odpovězte mu „Perhaps I could help to find her for you?“ a nato „Yes, ok, I’ll let her know“. Dále se můžete zeptat ještě kde bydlí, nebo jestli Vám o Julii může něco říct, ale je to zbytečné. Vydejte se za Julií do jejího růžového domku, najdete ji v druhém patře v jejím pokoji, kde je s její sestřenkou Philliphou. Promluvte s Julií, která Vám dá dopis pro Romea. To mu samozřejmě předejte.

Romeo je naprosto tupý, ale po chvíli se s ním domluvíte, že se vydáte za otcem Lawrencem (Father Lawrence), kterého najdete v kostele severovýchodně od náměstí. Můžete se na něco zeptat Romea, což je zbytečné, jinak dejte „Ok, thanks!“. Jděte za otcem Lawrencem a promluvte s ním. Napadne ho, jak všechny obelstít, aby Romeo a Julie mohli být spolu a tento nápad vám řekne. Vraťte se za Romeem. Promluvte s ním a řekněte „He wants me to go to the Apothecary“.

Domluvte s Romeem a vydejte se za lékárníkem (=apothecary). Ten vám řekne, že k výrobě jedu potřebuje Cadavaberries. Tyto bobulky naleznete pod Varrockem u ovocných stromů. Nejdřív si ale skočte do obchodu s oblečením pro rukavice (stojí 6 gp), abyste Cadavaberries mohli vzít. Dejte se k Bráně a odtam na východ ke stromům. Seberte jedny růžové bobulky (červené jsou třešně) a ty dejte lékárníkovi. Vyrobí Vám jed, který ukažte Romeovi a ten Vás celý vyjevený pošle za Julií. Té vysvětlíte Váš plán a pak jí předejte jed. Julie „zemře“ – takže se vraťte za Romeem, řekněte mu, že Julie už je dole v kryptě. Romeo Vás požádá, abyste šli s ním, protože se bojí; v kryptě se dozvíte pár věcí a nakonec to, že Romeo je ještě hloupější, než vypadá – a tak končí náš lovestory.

rune mysteries

Start: Duke Horacio v Lumbridge Castle ve druhé patře

Od Horacia dostanete talisman a máte zjistit k čemu je tento artefakt užitečný. Vydejte se do Wizard Tower, který se nachází na jihu od Draynor Village, ve spodním patře věže si promluvte se Seridorem, od kterého dostanete balíček. Odneste balíček k Aubury, kterého najdete ve východní části Varroku v obchodě s runami. Ten vám pro změnu dá lísteček a máte jit zpátky k Seridorovi a tímto je quest hotov.

Odměna je opravdu sladká, máte tak možnost dostat se do Rune Essence dolu, kde budete moct těžit esenci na výrobu run. Teleport do dolu vám umožní Seridor nebo Aubury. Osobně doporučuji Aubury, je to blízko banky.

sheep shearer

Zadavatel: farmář Fred v Lumbridge

Předmět: nůžky na stříhání ovci (shear), který se dá sehnat v obchodě (general store)

Zisk: 60 gp a 150 XP crafting

Zajděte za Fredem, který potřebuje pomoc s výrobou 20 klubíček vln. Předtím si kupte v obchodě nůžky na stříhání vln a pak se vrhněte na ovce. Nastříhejte 20 vln, pak běžte na hrad Lumbridge, ve druhém patře najdete kolovrátek, kde použijte všech 20 vln na tento stroj. Postupně tak získáte požadovaný počet klubíček, které odneste Fredovi.

wampire slayer

Start: Morgan ve vesnici Draynor Village

Předměty: garlic (česnek je potřebný pokud máte slabší postavu), kladivo, dřevěný kolík, 12 gp

Po pokecu s Morganem se máte vydat za doktorem Harlowem, který ví, jak zabít upíra. Česnek můžete najít v poličce v Morganově domě. Dr. Harlow najdete v hospodě Blue Moon Inn, který se nachází ve Varrocku, kupte pivo a dejte mu to, budete mu muset dávat pivo a mluvit s nim, dokud vám nepředá dřevěný kolík.

Vydejte se do Draynoru a ve sklepení najdete rakev, otevřete ji a objeví se upír Draynor, kterého zabte, pokud v inventáři máte kladivo a kolík, tak po jeho zabití automatický provedete finální útok kolíkem do jeho srdce, které upíra konečně zabije.

witch s potion

Start: vesnice Rimmington (jih od Faladoru) u čarodějnice Hetty

Máte čarodějnici sehnat 4 předměty, kterou čarodějnice potřebuje pro svůj lektvar.

Burnt meat - zabte třeba krávu a upečte maso, musí se vám podařit získat spálené maso.

Eye of newt - lze koupit v přístavu Port Sarim, které leží na východ od Rimmington. Tuto věc najdete v obchodě s runami (na mapě označen jako Oheň) a stojí 3 gp.

Onion - na severu od Rimmington najdete pole, kde se nacházejí cibulky.

Rat´s Tail - v Rimmingtonu je v prvním patře hromada krys, stačí jednu zabít a vypadne z nic ocas.

Odneste je Hetty a dostanete odměnu.

black knight s fortess

Požadavky: 12 quest pointů

Zadavatel: Rytíř Amik Varze, který se nachází v západní věži, druhém patře faladorského White castle.

Předměty: Bronzová med helma, iron chainbody a cabbage (kapusta)

Zisk: 3 quest pointy, 2500 gp


Kde vzít předměty: Bronzová med helma - lze vyrobit z jednoho bronze baru, nebo zakoupit v helm shop – například v Barbarian village, iron chainbody - lze vyrobit ze tří iron barů, nebo zakoupit v chainmail shopu na jihu Faladoru, cabbage - seženete například na poli u monastery, jen nesmí být z Draynor manor – proč se dozvíte později; vezměte si pro jistotu alespoň 5, kdybyste omyslem místo USE klikli na eat.


Promluvte s Amikem, řekněte mu „I seek for a quest“, pak že se smějete nebezpečí do obličeje – „I laugh in the face of danger“, pak „OK, I’ll do my best“ a vydejte se do pevnosti (s sebou do inventáře si také vezměte lepší brnění a meč). Máte zjistit co nejvíce informací o tajném plánu černých rytířů, kteří se chystají zaútočit na bílé jejich novou superzbraní a tu superzbraň zničit.


U pevnosti se dejte ke vchodu pro strážné, převlečení za jendoho z nich.

Před vámi bude místnůstka se žebříkem, do té se dostanete zatlačením na zeď (Push wall) a tam vylezte po žebříku, znova po žebříku nahoru na cimbuří (zde jsou již rytíři, kteří útočí pouze na lvly 66 a níž). Tam se vydejte k jedinému žebříku a slezte po něm dolů. V další části hradu projděte dveřmi a vylezte po žebříku, hned po vedlejším zase slezte. Jste u oltáře. Připravte se na boj se dvěma rytíři, kteří Vás poznají a zaútočí na Vás. Zabijte je nebo jděte rovnou k žebříku, po kterém slezte. Dostanete se do chodbičky, na jejíž konci je grill.

Tím si vyslechněte jejich tajný plán, chtějí vyrobit lektvar neviditelnosti a proniknout k bílým rytířům. Musí ale přidat speciální magické zelí z Draynor, jinak bude pětiletá práce čarodějnice v tahu – a to právě my chceme. Jakmile vyslechnete plán, vraťte se úplně na začátek do haly se strážci (kolem oltáře na cimbuří, přes žebříky až ke zdi). Musíte vejít do místnosti s rytíři a vylézt po žebříku. Zastaví Vás jeden strážce a zeptá se, jestli opravdu chcete vejít, protože rytíři zabijí každého, kdo tam vstoupí. Řekněte, že je Vám to fuk (kliknutím na druhou odpověď) a vevnitř rychle vběhněte na žebřík. Projděte chodbou, opět zatlačte na zeď. V místnosti je díra přímo nad kotlem, kam musíte umístit kapustu.

Dejte inventář a pravým (pokud zmáčknete levé, postava kapustu sní) tlačítkem na ni klikněte a zvolte “Use“ a klikněte na díru, čímž hodíte kapustu do kotle. Skutek je dokonán, rychle zdrhněte z hradu za bílými rytíři. Vše povíte Amikovi a on Vám za odměnu předá naditý měšec s 2500 gp.demon slayer

Start: Gypsy, ve stanu na náměstí Varrocku

Předměty: 1 gp, kýbl s vodou (lze získat během questu) a 25 obyčejných kostí (nesmí být notované)

Na náměstí Varrocku, poblíž obchodu s oblečením je stan, uvnitř najdete kartářku Gypsy, která vám za 1 gp poví, že jste vyvolený a máte zabít mocného démona. K jeho zabití je nutné míst speciální meč - Silverlight. Tento meč má v úschově Sir Prysin. Běžte do Varrockého hradu a někde v přízemí pobíhá tento rytíř. Meč by vám rád dal, ale k otevření truhly, kde je tento artefakt uložen jsou zapotřebí 3 klíče. Jeden má on, 2. kapitán Rovin a 3. má mág Traiborn ve Wizard Tower.

1. klíč - Sir Prysin

Ten kupodivu klíč nemá, neboť ho ztratil. Běžte do zámecké kuchyně, tam najdete kýbl, do které naberte vodu, projděte dveřmi ven a měli byste tam najít malé mřížky kanálu, dejte SEARCH a zjistíte, že klíč je dole. Použijte kýbl s vodou, čímž spláchnete klíč do Varrockého kanálu. Teďka si zapněte RUN, protože je nutné se dostat ke klíči než zmizí.

Vchod do kanálu je ve východní části hradu a má symbol vykřičník. Vlezte dolů a pak se hned dejte chodbou po levé straně.

Správná cesta ke klíči.

Na konci chodby je pak roura a pokud jste to stihli, tak v bahně (MUD) najdete hledaný klíč. Pokud ne, tak úkon se spláchnutím klíče opakujte, ale neměl by to být problém, leda že byste ke klíči šli želvím tempem.

2. klíč - Kapitán Rovin

Ve Varrockém hradu běžte do severozápadní části, je tam žebřík, kterým se dostanete do dalšího patra, tam najdete Kapitána a ten vám bez problému klíč dá.

3. klíč - Wizart Traiborn

Kouzelníka najdete ve Wizard Tower, po cestě k němu získejte 25 kostí, třeba ze slepic nebo goblinů. Kouzelník se nachází ve vyšších patrech věže. Za 25 kostí dostanete poslední klíč.

Boj začíná

Všechny 3 klíče doneste Prysinovi a předá vám Silverlight. Nyní již máte zbraň proti mocnému démonovi. Vemte si nějaké jídlo a zbroj a pak jižní branou Varrocku se dostanete k rituálnímu místu s dark wizardy. Silverlightem zaútočte na démona, až ho skoro skolíte, tak je nutné zarecitovat magickou formuli, které pošle démona do své dimenze. Formule je náhodná a u každého hráče je jiná, pro jistotu zajděte za věštkyni a ona vám řekne správnou kombinaci. Pokud jste zarecitovali správnou formuli, tak se objeví ukončovací dialog s odměnou.

hrajete rune scape

ano furt (9)
 

ano často (16)
 

ano někdy (12)
 

nehraju (9)
 

co to je ??? (8)